Voorbereidende werkzaamheden najaar 2025

18-09-2025
3219 keer bekeken

In het najaar van 2025 starten aannemer GelreGroen en Rijkswaterstaat met een reeks voorbereidende werkzaamheden langs het toekomstige tracé van de ViA15: van het leggen van kabels en leidingen tot de inrichting van bouwterreinen.

Hieronder volgt een overzicht van wat er binnenkort staat te gebeuren.

Archeologisch onderzoek bij Huis Rijswijk
Bij Huis Rijswijk bij Groessen gaat het archeologisch onderzoek dit najaar de laatste fase in. Daarvoor zullen eerst een aantal bomen worden gekapt.

Kabels en leidingen
Voor de aanleg van de ViA15 zijn veel nieuwe kabels en leidingen nodig, of moeten bestaande verlegd worden. Denk aan stroom voor bouwplaatsen, verlichting en verkeersinstallaties, maar ook leidingen voor waterafvoer en communicatie. Je kunt het vergelijken met het aanleggen van de nutsvoorzieningen in een nieuwe woonwijk: voordat de huizen gebouwd worden, moeten eerst de buizen en kabels in de grond liggen. Met deze voorbereidingen zorgen we dat de bouw straks veilig en efficiënt kan verlopen, én dat alle voorzieningen meteen klaar zijn als de weg in gebruik wordt genomen. In verband met deze werkzaamheden zal GelreGroen dit jaar al een aantal bomen in het projectgebied verwijderen.

Bodemonderzoek
Komend najaar wordt in het projectgebied van ViA15 bodemonderzoek uitgevoerd. Boringen en metingen brengen in kaart hoe de grond is opgebouwd en welke lagen er onder de oppervlakte liggen. Medewerkers voeren dit werk uit in het veld rondom de A15 of A12 of op de wegen zelf. Wanneer het onderzoek op de rijbanen plaatsvindt, zijn er kortdurende rijdende wegafzettingen. Daarvan wordt weinig tot geen verkeershinder verwacht. Het onderzoek is essentieel om de nieuwe weg veilig en duurzaam aan te leggen

Damwandproef bij Helhoek
Van 16 tot 18 september heeft aannemer GelreGroen bij Helhoek (Groessen) een damwandproef uitgevoerd. Met deze proef testte de aannemer of damwanden geschikt zijn voor de toekomstige verdiepte aanleg van de A15. Klimaatveranderingen vroegen namelijk om een aangepast ontwerp met langere damwanden voor de verdiepte aanleg van de A15. Lees het Artikel hierover in de vorige nieuwsbrief.

Toelichting voor bewoners over de damwandproef
Toelichting voor bewoners over de damwandproef

Meer informatie?
In de nieuwsbrief van november volgt meer informatie over de specifieke locaties van werkzaamheden en een vooruitblik op de werkzaamheden die in 2026 gaan plaatsvinden. Tijdens de informatieavonden op 7,8,9 oktober zijn medewerkers van GelreGroen aanwezig om in te gaan op vragen over specifieke locaties en werkzaamheden. Mocht je nog opmerkingen of vragen hebben, mail dan naar via15@rws.nl.

Wist je dat…
Rijkswaterstaat en aannemer GelreGroen de opstal van de voormalige manege Landsmaat willen schenken aan de carnavalsverenigingen De Deurdreiers, De Nathalzen én Stichting Dickens in De Liemers?

De verenigingen gebruikten de manege al tijdelijk als bouw- en opslagruimte. Dankzij deze geste van Rijkswaterstaat en GelreGroen kan de loods worden herbouwd in Duiven-Zuid (Biezenkampen). De betrokken partijen richten daarvoor de Stichting De Werkplaats van Ons op.

Deze stichting zet zich in voor de realisatie, het beheer en de exploitatie van de loods. Het doel is een multifunctionele plek die ook openstaat voor andere verenigingen en organisaties die zich belangeloos inzetten voor de leefbaarheid in de gemeente Duiven. Zo blijven kleurrijke optochten én Dickens in De Liemers behouden voor de regio!

Afbeeldingen

X (voorheen Twitter)

Cookie-instellingen